Tréninkové soustředění 100m překážek

Goto down

Tréninkové soustředění 100m překážek

Příspěvek pro Havelka za Thu Jun 11, 2015 9:04 am

Starší diskuse ze oorm (chronologicky obráceně :-)):

Rooman:
T.T.: Nevím, jak jsme momentálně schopni, jako rada ještě zajistit soustředění. Tak tato věta mne docela znepokojuje! Pochybovat o schopnosti skupiny lidí domluvit pronájem 100m dráhy a několik školitelů. To asi nebude o schopnostech, ale o prioritách. :-(

Iva Ostrov:
Psala jsem na ASK a záleží na domluvě, a samozřejmě, že kdyby to bylo v rámci táboru, tak by bylo zapotřebí, aby si na to ty dorostenci přispěly. Žádný tábor není zadarmo.

T.T.:
Nápad super, nemám žádnou výtku. Ale nájem ASK na 4 dny? To nevím, odkud ty peníze na to vzít. Není to zrovna malá částka...

Iva Ostrov:
Psala jsem na OORM e-mail. Na ASK by asi nebyl problém, a podzimní prázdniny jsou 2 dny plus víkend, dá se to udělat přes tyto 4 dny, což většinou bývá. Ale je zapotřebí se do toho obut už teďka a domluvit lidi pro ,,výcvik''.

T.T.:
Nevím, jak jsme momentálně schopni, jako rada ještě zajistit soustředění. Pokud jste, jako vedoucí schopni se mezi sebou domluvit a zorganizovat je, tak vzhůru do toho. Smile Ale o pomoc se nebojte požádat Smile

Iva Ostrov:
Myslím si, že o prázdninách je času docela dost. Hlavně v Srpnu, kdy není ani tolik kol VCB. Bodovaných. A stejně si myslím, že pro trénování by se museli domluvit lidi, kteří s tím mají docela bohaté zkušenosti. Jak byl kdyby poslán dopis na OORM. Jde mi spíš jen o to, jestli se tímto tématem bude rada dále zajímat, nebo se toho máme ujmout jako vedoucí sami? Děkuji

JARA:
Přiznám se, že soustředění dorostu je trochu mimo kolej, dnes jsme na OORM horko těžko hledali termíny pro školení vedoucích, rozhodčích, podzimní kolo Plamene....je toho moc a času(zejména víkendů) málo..A taky,my z Rady většinou chodíme do práce, že....Beru ovšem na vědomí.

Aleš Sychotín:
Soustředění dorostu je určitě dobrý nápad, ale myslím, že najít termín v blízké budoucnosti je náročný úkol. Možná o prázdninách by se dalo. Třeba po mistrovství republiky.

Iva ostrov:
Chci se zeptat jak to vypadá s tim soustředěním Dorostu?

Havelka
Admin

Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 10. 12. 14
Age : 42

Zobrazit informace o autorovi http://olmblansko.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Re: Tréninkové soustředění 100m překážek

Příspěvek pro Havelka za Thu Jun 11, 2015 9:32 am

Myslím, že udělat soustředění na ASK je finančně nereálný. Pokud by tedy někdo neměl nějakého hooodně dobrého známeho, který nám to nechá za lacáka.

Dle mého by soustředění stačilo jedno, max. dvoudenní.
Tartan by byl samozřejmě plus, ale pro soustředění by se dalo využít nějakého areálu, kde se dají poskládat všechny typy překážek a je tam 100 dráha (Bořitov, Senetářov, Ráječko).

Mluvil jsem s Bačem ohledně možností na hasičském učilišti v Brně. Podle něj by nemusel být problém. Stačí tam poslat oficiální žádost (nejlépe s razítkem okresu). Samozřejmě termín by se pak odvíjel od časů, kteří by oni nabídli. Technické zabezpečení by tam bylo velmi jednoduché, protože v areálu jsou 4 tartanové dráhy, komplet všechny překážky. Takže by se sebou braly jen časomíry.
A vzdálenostně to není zase tak velký problém. Myslím, že by se všichni vešli do 50km.
Kdyby to bylo na učilišti tak si myslím, že by stačilo soustředění na odpoledne (cca 13:00 - 20:00). Hlavní by bylo vhodně vytvořit pracovní skupiny.

https://www.google.cz/maps/dir/Blansko/Trnkova+2420%2F85,+628+00+Brno-Brno-L%C3%AD%C5%A1e%C5%88/@49.1995092,16.6864698,101m/data=!3m1!1e3!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x47128c2129bfd0a3:0x400af0f6614be20!2m2!1d16.6477552!2d49.3648502!1m5!1m1!1s0x4712eb4c06cb8de1:0x37958f989902c537!2m2!1d16.6863737!2d49.2004767


Co se týká instruktorů tak by se mohli oslovit tito mistři svého řemesla:

Pepa Pěnča - HZS Blansko - (ikona požárního sportu, trenér reprezentace ČR)
Marek Jarůšek - HZS Blansko - bývalý reprezentant
Jiří Škaroupka - HZS Blansko - bývalý reprezentant
Soňa Bělěhrádková - SDH Sychotín - bývalá reprezentantka
a další velmi dobří stovkaři z řad HZS (Jarcek Zhoř, Martin Zip Bílek, ...)

Co se týká obecné atletické průpravy tak by se dalo oslovit třeba Lucku Nedomovou z Lysic (dřívě běhala závodně atletiku a má vystudované trenérství na FSpS MU Brno).

Jsem schopen pomoci s oslovením školetelů. Bohužel vzhledem k osobnímu vytížení nemohu pomoci s ostatními přípravami (doprava překážek, apod.)

Za SDH Sychotín můžeme zapůjčit na školení:
- kladina (s povrchová úprava tartan)
- bariéra (přestavitelná 170/200)
- okno
- startovní bloky 1x

Havelka
Admin

Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 10. 12. 14
Age : 42

Zobrazit informace o autorovi http://olmblansko.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Re: Tréninkové soustředění 100m překážek

Příspěvek pro Havelka za Thu Jun 11, 2015 12:48 pm

Překopírovávám co ještě připsala Iva do diskuse na oorm:

Ono se to dá udělat i u nás. Hned vedle tratě je kulturák, kde je ubytovna i se sprchama. Kuchyňka by se musela domluvit taky v kulturáku, nebo na jídlo se dá chodit do školní jídelny. Překážky máme taky, jen by možná bylo dobré všechno pořídit víckrát, aby se dalo trénovat více. A bloky by se kdyžtak půjčily.
Ohledně instruktorů bych neviděla problém. Zrovna Lucie Nedomová, Soňa Bělehrádková a tady Ti lidi co psal Aleš ve fóru mě taky napadly. Plus by nebylo třeba špatné oslovit i Petra kováče, který nyní je v reprezentaci a sleduje novější styly tréninku atd.
Jsem ochotna tuto akci zorganizovat, jen bych ocenila, kdyby se ke mě přidaly tak 2-3 lidi. Protože jde o to, kdyby to soustředění bylo na delší dobu, tak asi všichni tam nebdueme moct být celou dobu, já třeba osobně chodím do škole nebo do práce, záleží na domluvě. Ale není to zrovna jednoduchý.
Stále prosazuji, aby se toto soustředění uskustečnilo na více dní než je víkend. Sice závodníci budou po tomto soustředění cničeni, ale dá jim to mnohem víc, než když se každému úseku budou věnovat 2hodiny. což je velice málo. A když se kouknu do řad dorostenců, už teď někteří nemají základ zvládnutý = rozvičení a protažení.
A pokud chceme posunout tuto kategorii na našem okresu hodně kupředu, bylo by vhodné tuto akci uskutečnit. Už je jenom dobře, že je dorost zařazen do OLM. Ale pokud to nemá dorostenec kde natrénovat tak to běhat nebude, a snad nechceme, aby nám děti zakrněly.

Havelka
Admin

Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 10. 12. 14
Age : 42

Zobrazit informace o autorovi http://olmblansko.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Re: Tréninkové soustředění 100m překážek

Příspěvek pro Havelka za Thu Jun 11, 2015 1:01 pm

Vícedenní soustředění je finančně a časově náročné.
A celý den stejně nikdo nevydrží makat, obvzláště pokud by to byl horký prázdninový den.

Navrh bych spíše formu několika půjdenních seminářů.

Např. jeden seminář by mohl být tvořen obecnou průpravou (atletika, posilovna). Třeba tento seminář jsem schopen ošefovat u nás v Kunštátě. Je tam k dispozici krátký atletický ovál (200m) a posilovna. Oboje jsem schopen domluvit.
Mohu oslovit Lucku Nedomovou ohledně vedení vzorové tréninkové jednotky. Do této tréninkové jednotky se dá zařadit i nácvik přeskoku nízké překážky pro dorostenky.
Osobně jsem schopen k tomu připravit ukázku tréninkové jednotky v posilovně.

Druhý seminář může být věnován jen práci s hadicemi a rozdělovačem.

Třetí seminář může být technika překonání překážek (bariéra, kladina).

A čtvrtý seminář může být formou testovacích závodů. Třeba by se dali dodatečně zařadit do OLM. ;-)

Aleš

Havelka
Admin

Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 10. 12. 14
Age : 42

Zobrazit informace o autorovi http://olmblansko.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Re: Tréninkové soustředění 100m překážek

Příspěvek pro Iva_Ostrov za Mon Jun 15, 2015 3:00 pm

Jo tak když by se to udělalo takhle Aldo tak by se to dalo. To by bylo fajn. Jen bych asi co se týče atletiky a posílování dala na 2 termíny. Protože jenom aspoň trochu důkladně se naučit abecedu není zrovna jednoduchý a je potřeba to pochopit pořádně. Tak by jsme se mohly domluvit, že každý by zajistil něco. Ty zkus teda domluvit v Kunštátě ten ovál s posilovnou a prosím i tu Lucku Nedomovou, nejlepší by bylo domluvit ještě někoho, aby tam nebyla Lucka sama. Nějakýho učitele atletiky, nebo tak. Já osobně nikoho neznám. :-\ mno a nebo když by si byl ochoten tu ukázku posilovny :-) Nebo to už nechám na tobě. :-)
Já bych zařídila teda druhý seminář pro práci s rozdělovačem a hadicemi.  a třetí by teda klidně mohl zařídit Roman, jak psal v diskuzi, že do toho jde taky :-) Jsem ochotna naučit holky kladinu, nebo poprosit i Leu, která běhá stovky vynikajícně. Ale asi holkám na barieru yb to chtělo nějakou atletku, nevím co ta Lucka jestli by byla ochotna jít ještš jendou třeba. Nebo to můžeme třeba zahrnout do té přípravy, jak si říkal. Pro kluky, bych mohla klidně poprosit Petra Kováče, nebo Jirky Vymazala. jen asi bych barieru dala zároveň s braním hadic, a kladinu s rozdělovačem dohromady.

Iva_Ostrov

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 11. 06. 15

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Tréninkové soustředění 100m překážek

Příspěvek pro Iva_Ostrov za Mon Jun 15, 2015 3:09 pm

Jo a ještě do toho prvního bych zařadila starty.

Proto navrhuji tyto termíny:
10.7. rozběhání a abeceda a vyloženě atletika + holky překážka
17.7. - Starty z bloku, posilování
24.7. - Bariera + braní hadic
31.7. - Kladinu + rozdělovač s hadicemi
7.8. - ukázka co se naučili, jestli to pochopily a tak :-)

Iva_Ostrov

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 11. 06. 15

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Tréninkové soustředění 100m překážek

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru